چند روز پیش آقای  دکتر و پرستارهاو بقیه کادر درمانی  به اتاقم  امدندو گفتند "پیوندتان مبارک".....این به بدان معنی بود که خوشبختانه سلولهای بنیادی جدید توانسته اند شروع به فعالیت نمایند.

از زمانیکه با شیمی درمانی شدید سلولها به مرز صفر میرسند تا زمانیکه  سلولهای بنیادی سالم را به داخل خون می فرستند و مدت زمانی که این سلولها بتواند در مغز استخوان خود را تثبیت نمایند و ..... و سلولهای تازه شروع به تکثیر و جایگزین  سلولهای معیوب قبلی گردد مسلما بیمار دارای انواع عوارض و سختی ها خواهد شد.

اما وقتی خبردار میشی که خوشبختانه پیوند گرفته است همه سختی ها و دردها یکباره از تنت بیرون میرود.

 اکنون ساعت شش صبح روز یکشنبه دوم آبان ١٣٨٩ است. احساس خوبی دارم.خوشبختانه پیوند بخوبی جواب داده و امروز که شانزده روز از پیوندم میگذرد همه چیز  بخوبی پیش میرود .و مسلما این روند تاحدود سه ماه دیگر به حد طبیعی خواهد رسید.

 سی و سه روز است که در  این اتاق  ایزوله۴*۴وبدور   ار مواهب بیرون گذشت اما اینکه باز هم تجربه میکنی بعد از هر سختی گشایشی خواهد بود طعم زندگی را برایت شیرین تر و خواستنی تر میکند.

یک روز رسد غمی به اندازه کوه
یک روز رسد نشاط به اندازه دشت

 افسانه زندگی چنین است
در سایه کوه باید از دشت گذشت 

در این مدت خانواده ,فامیل دوستان همکاران  و خیلی عزیزان و مهربانهایی که گاهی  حتی اونها را نمی شناختم  با من همراه بودند. دوستانی وقت گذاشتند و پلاکت دادندو یا آماده دادن خون شدند. همه اینهاو بعضی وبلاگ نویس ها همیشه همراه... و ..برایم آرزوی  بهبودی و سلامت کردند که از همه متشکر و سپاسگزارم  اطمینان دارم این آرزوها و دعاهای صادقانه در اغلب لحظات سخت کمک مفیدی برای من بوده است

همسر خوبم در این مدت بطور شبانه روز به تمام امور مربوط رسیدگی میکرد و تا همین الان هم که به تعبیری شروع مراحل بعدی است مدام روحیه دهنده و   راهنمای من بوده است و با تلاش زیاد برای تامین دارو .غذا شستن هر روز لباسها مراجعه به ادارات و مراکز پزشکی و......یار و رفیق من بوده است که در همین جا دستش را میبوسم و برایش بهترین ها را آرزو میکنم.

متاسفانه سرطان یک بیماری فردی نیست بلکه همه خانواده را در گیر میکند. امروز   "سونامی سرطان "در بسیاری از خانواده ها و  فامیل ها به شکلی خود نمایی می نماید اما درمقابل نکته مسرت بخش اینکه   بسیاری از انواع سرطان ها بخصوص در سنین جوانتر  با داروهای و تکنولوژی های نوین پزشکی و از جمله پیوند سلول های بنیادی  با در صد خیلی بالا قابل درمان شده اند و یا بطور موثری در کیفیت بهتر زندگی فرد مفید است.

در این مدت تجربه های نسبتا خوبی  را بطور عملی به دست آورده ام  که اگر فردی  به این اطلاعات نیازمند باشد   برایم پیام بفرستد در  حد اندوخته ای که دارم درخدمت خواهم بود.

نکته دیگر اینکه بعد از مرخص شدن از بیمارستان امکان دارد مدتی دسترسی من به اینترنت قطع شود واین مربوط به این  که من چه زمانی راه و چاه وصل به  اینترنت در تهران را یاد بگیرم.در مدت بودن در بیمارستان خوشبختانه خطی به من دادند اما بیرو ن از اینجا را نمیدانم چطور خواهد شد.

 

امیدوارم همیشه در سلامتی و شادی باشید و با قدر دانستن لحظات زندگی هر آنچه دوست دارید به دست بیاورید