نوع لباس و زیبایی ظاهر اعتماد به نفس می آورد.

 نقش زیبایی ظاهری در جلب توجه مثبت دیگران و بالا بردن اعتماد به نفس انکار نا پذیر است.  

                                       

  در این رابطه  علوم و فنون جدید امکانات تازه ای را در دسترس بشر قرار داده تا  او زیباتر به نظر آید  و بعضی  معایب  احتمالی خود را اصلاح  کرده و یا  اثرات منفی آنرا کاهش دهد .

برای مثال  در عرصه پزشکی استفاده از  ایمپلنت یا کاشت دایمی دندان ونیز  اصلاح فک و جراحی های زیبایی و لیزرتراپی  و ...با کمک علوم مهندسی  و کامپیوتر و..برای اغلب ما واژه های آشنایی شده اند.

استفاده از این امکانات جدید  ممکن است  به علت گرانی و هزینه های بالای آن برای همه مردم  قابل حصول نباشد و گاهی هم  به علل  ارزشی و یا فرهنگی و خانوادگی مورد اشکال باشد. اما زشت و بد قواره و قناس جلوه کردن همیشه به علت مشکلات مالی نیست بلکه دربسیاری  موارد   فقط به علت عدم اطلاع و نا آشنایی با اصول و مهارت های یک زندگی خوب است..

برای مثال امروزه روشن شده است حواس پنج گانه(که در واقع بسیار بیش ازاین تعداد  است ) که برداشت اولیه ما  از اشیا و اطراف ما از  آنجا به مغز میرسد  فقط مسئول  ده درصد از درک حقایق  زندگی هستند  ( که  انهم اغلب اشتباه میکند  ) و نود در صد حقایق در ضمیر نا آگاه ما  دریافت  و استنتاج میگردد.

حال   سوال این است که :

چرا ما از این خاصیت اشتباه کردن حواس پنج گانه  در مورد رفع اشکالات طبیعی بدن خود  استفاده نکنیم؟

چشم انسان در مورد رنگها و خطوط و نحوه پوشش و حتی چگونگی قرار گرفتن لباس و زیور آلات   و... اغلب دچار خطا میشود و موجب سوتفاهم های جدی و مکرر میگردد.

در این نوشته ابتدا بعضی از  خواص اشیا را  در رابطه با حواس توضیح داده و سپس با استفاده از یافته های موجود  که از منابع مختلف جمع آوری شده  توصیه هایی ارایه خواهد شد .

امید وارم کسانی که در این مورد علاقمند به موضوع هستند  با  جستجو در کتاب های مختلف زیبایی شناختی و سایتهای اینترنتی  مربوط  به تکمیل اطلاعات فوق  کمک نمایند.

  

جنس پارچه

- پارچـه هـای سـنگین مانـند پـشمـی، بافـتنی و چرمی شما را سنگین وزن تر جلوه میدهند. و برعکس پارچه های سبک وزن مانند کتان، نخی شما را لاغر تر جلوه میدهند.

نتیجه:

اگر از افراد چاق و سنگین وزن و تو پر هستید سعی کنید لباسهای کتانی و نخی که شما را لاغر تر نشان میدهد استفاده کنید و از لباسهای با نقش شلوغ و از جنس پشمی و بافتنی و چرمی بر حذر باشید.  

 رنگ لباس

 رنگ تیره شما را لاغر تر و کوچکتر و رنگ های روشن شما را بزرگتر و حجیم تر نشان میدهد.

اگر بالا تنه و پایین تنه  از لباسهای یکرنگ انتخاب شود شما  لاغر تر و بلندتر از  از اونی که هستید جلوه میکنید . 

 نتیجه:

پس اگر ریزاندام  و لاغرهستید  و احتمالا قدتان هم کوتاه هست سعی کنید از رنگهای روشن و  بالا تنه و پایین تنه یکرنگ  انتخاب کنید. زیرا اینطوری تو پر تر و در عین حال  بلند قد تر و بزرگترهم به نظرمیآیید.

 

گردن زیبا: 

-        با پوشیدن لباسهای یقه بلند و همچنین گردنبند کوتاه گردن شما  کوتاه تر به نظر می آید.

 

  طرح لباس:

- لـبـاس بـا خطوط افقی شما را چاق تـر و بـا خـطـوط عمودی شما را لاغر تر جلوه میدهـد. 

 

چند نکته دیگر:  

- روسـری کـه به سـمت پـایین آویزان شـده باشد، قـد شما را بلند تر جلوه میدهد

داشتن زیور آلات و لوازم اضافی در بدن شما را چاق تر و حجیم تر نشان میدهد.

مردانی که بسیار بلند قد ولی لاغر اندام هستند و میخواهند کمی چاق تر و کوتاه تر به نظر بیایند  سعی کنند از لباسهای چند لایه ورنگ روشن ولی متفاوت و کفش های ظریف استفاده کنند.

زنان چاق و کوتاه قد  بهتر است از  لباسهای بایقه هفتی و  یا قلبی شکل ونیز گوشواره بلند  و رنگهای  لباس  تیره ولی یکرنگ  و  کمی بلند  با  خطوط عمودی استفاده کنید.

اگر از زنان قد بلند و لاغر  هستید  لباسهای یقه گرد و گوشواره کوتاه با رنگهای لباس روشن و با طرح افقی و متفاوت استفاده کنید.

 

کفش ها:

کفش های نوک تیز قد ما را بلند تر نشان میدهد.

کفش پاشنه بلند قد مارا بلند تر نشان میدهد به شرطی که شلوار کوتاه نباشد.

کفش پاشنه کوتاه و ظریف ما را کوتاه تر میکند.

کفش کمی لژ دار برای زنان بلند قد مناسب است.

 

کمر بند:

/ 9 نظر / 9 بازدید
صبا

سلام وبلاگ خوبی داری اموزنده است من هم یک وبلاگ دارم در زمینه ترانه های فرانسوی و شعر ها ی فرانسوی کار میکنم به، (فارسی باز گردانشان می کنم) اگه دوست داشته باشین تبادل لینک بکنیم مرسی [گل]

صبا

باز هم سلام من وبلاگ شمارا با نام اشنا لینک کردم [لبخند] مرسی که به من لطف داشتید و پاسخ دادین دعوت من را ،خیلی خوشحال شدم [گل] موفق باشین باز هم سر بزنید

فریده جلیلوند

وقت بخیر و بکام از اینکه به تاریخ مناسبتها توجه دارید جالبه . از دیروز در شبکه خبر مرتب زیر نویس میکنند که طبق امار " در ایران هر ده دقیقه یک نفر دچار الزایمر می شود " واقعیت وحشتناکی است . و در شمار این امار قرار نگرفتن دست نیافتنی . درست می گویید بد تر از درد فراموشی فراموش شدن است که میفهمی و رنج می بری . باید دعا کنیم همیشه سر پا باشیم و هنگام رفتن راحت و ساده " آهی و تمام " . برای مطلب جدیدتان فردا می ایم . از اینکه بروز شدید خوشحالم سلامت باشید فریده

خانه پدر

بسیار عالی بود. با اجازه شما این نکته را هم اضافه میکنم که افراط و تفریط در مود توجه به ظاهر نیز نشانه عدم اعتماد به نفس هست.

فریده جلیلوند

روزتان همراه با شادکامی خسته نباشید با مطلب جالبی بروز شدید . گذشته از حواسی مهمتر از حواس معروف به پنجگانه ، انچه می بینیم بسیار تاثیر گذار است و همانطوریکه برای مسایل دیگر اهمیت و وقت قرار میدهیم برای ظاهر و اراستگی نیز شناختن نکاتی که شما گفته اید لازم می اید حتی درست صحبت کردن . اهنگ صدا . استفاده از کلمات مناسب و بجا . نحوه راه رفتن . نشستن . برخاستن و بسیاری نکات ریز که بنظر اهمیتی ندارد و لی امور مهمی در روابط عمومی محسوب می شود . و البته همان جمله معروف رعایت کردن تعادل همیشه باید بکار رود . ممنون از مطالب مفید و اموزنده شما فریده

عزراییل

محمد عزیز وگل خودم حالتون چطوره . ممنونم که بمن سرزدین واحوالی ازمن پرسیدین. خیلی خوشحال میشم که بمن افتخارلینک شدن شمارا داشته باشم. درمورد فونت نوشته شده در وبم پرسیده بودین که باید عرض کنم که این فونت نستعلیق است .که به دوشکل مختلف میشه دروبلاگ گذاشت ولی چون توضیح زیاداست نمی تونم بنویسم. بازهم بیایی عزیزم.

صبا

تمام اش درسته اما برام یک سوال می مونه کسانی که خدا دادیی خوشگل نیستند و از نظر مالی هم متوسط و یا فقیر هستند یعنی اصلا شانسی تو زندگی ندارند البته این را که میگم می شه دید تو کشوری مثل خودمون یا شاید هم در کشورهایی دیگه ..خصوصا کشور ما که مردم اش زیبایی اولین فاکتور در همه موارد است !

فریده جلیلوند

بمناسبت هفته دفاع مقدس از شما دعوت میکنم لطف نموده " مستند دا " به کارگردانی همایون شیخی را یکشنبه 5 مهر از شبکه 4 در ساعت 45 : 16 به بینید این مستند روایتی دوست داشتنی است از کتاب خواندنی " دا " فریده

رشوند

سلام بقول معروف تن آدمی شریف است به جان ادمیت ورنه همین لباس زیباست نشان ادمیت[گل][خداحافظ]