لحظه های قشنگ نو روزی مبارک

این نیز بگذرد و....

زمستان هر چه کند نمیتواند مانع از نور افشانی و گرمای دوباره خورشید گردد. نسیم  بهاری آخرین رگه های یخ زده در دل ساقه ها و شاخه ها ی گیاهان را می شکند و خون تازه را در آنها جاری میکند وآفتاب داغ دوباره جاری خواهد شد و...

افسانه هاتنها  بهانه ای هستند  تا بتوانیم از  لحظه ها و گذر زمان به شادی عبور کنیم.  بعد از مدتی سکوت و خلوت اینک مدتی است که باز  در کوچه و خیابان و دشت و صحرا و هر جا که اثری از حیات در اطرافمان هست  ولوله ای است.همه در جنب و جوش و تقلا و نهایت ... و این است زندگی.

یادمان نرود لحظه های شادی منحصر به   نقطه های ثابتی از  زمان نیستند بلکه در تمام ایامی که ما نفس میکشیم و عشق می ورزیم و محبت را با دیگران معامله میکنیم استمرار دارد.سفره هفت سین ما فقط برای این روزها ی خجسته پهن نمیشود بلکه تا آخر سال دیگر و سالهای دگر همچنان گسترده باشد: 


 "سبزه "و گل و گیاه را به هنگام سختی ها به یاد آور یم  تا امید را از دست ندهیم.
  " سرکه" و فرزند  انگور  و....که  نماد شادیها است  را فراموش نکنیم و این یعنی لحظه را قدر بدانیم و  غم را  به خود راه ندهیم.
• "سمنو"را گاهی با افکارمان مزمزه نماییم  و شکر از داشته هایمان  کنیم.بدانیم که کار نیکو خیر و برکت میاورد و نشاط و.... این  دست خودمان است که بخواهیم و باور کنیم.
• "سیب" وجودمان  را بارور کنیم  و لحظه ای آنرا  از دستتمان  رها نکنیم  که بدون مهربانی و دوستی با مردمان سفره زندگیمان رنگی نخواهد داشت.
• "سیر "را که قدرت دافعه دارد برای دوری از بعضی رفتارها و کارها که موجب میشود  سلامتی جسم و روانمان را به هم  ریزدبا ظرافت و در حد تعادل مد نظر قرار دهیم.بدانیم اساس هستی بر تعادل است و جلوگیری از افراط و تفریط و گاهی دوری از بعضی چیزها خود سلامتی است.
• "سماق "را در سفره زندگیمان  مرتب بچیننیم  و جابجا کنیم  که تنوع زندگی و بالا و پایین زندگی امری طبیعی است و  طلب میکند تا   لحظه ها را  حال  کنیم  و بچشیم  
•" سنجد"رادر سفره زندگیمان بچینیم تا یادمان نرودکه  از اصول و ارزش هایم در راستای جزیی از خلقت تخطی نکنم . .زمین را به فساد نکشانم و با تعامل با دیگران و دوستان و فامیل و همشهری ها و در کل همه انسانها رفیق و صمیمی باشم و با احترام به ارزش های دیگران کاری کنم تا با با  تربیت  فرزندان صالح و افکار نیکو و رفتار درست این راه متوقف نشود.

در سفره زندگی شایدچیزهای   دیگری باشند  که گر چه در حواشی قرار میدهیم اما نه تنها به معنای بی ارزش بودن و یا کم اهمیت بودن آنهانست بلکه به این دلیل است که بدون آنها اصلا سفره ای وجود نخواهد داشت

.اول سکه است که نماد ثروت و پول است و سرمایه.چیزی که بدون کار و تلاش و تفکر به دست نمیاید

دوم  کتاب است و آنهم نه هر کتابی بلکه آنکه باور ماست  و عصاره اعتقادات و گذشته و بنیان وجودی ما که این  محور دانایی است و کمک به حل مشکلات و گرفتاری ما  در هنگام سختی ها و راهگشای نجاتمان به هنگام شادی ها.

سوم ماهی که زندگی است و حیات و نیاز به داشتن و  کشف معنایی برای چرایی وجود و بودنمان و ....

و هر چه که در ذهن من سفره ام را رنگین تر و شاداب تر میکند.

سالی دیگر از راه رسید و من با این مقدمه  باز بهانه ای یافتم تا شکر کنم آنچه دارم و آرزو کنم برای همه عزیزان و دوستان و خوانندگانی که به اینجا میایند که خودشان و خانواده شان سالی خوش همراه با شادی و سلامتی و موفقیت داشته باشند و.... عیدتان مبارک 

/ 17 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
امیلی

سلام بزرگوار عیدتان مبارک و سالی پر از سلامتی و برکت و سعادت و سربلندی و سرزندگی و... در پیش رو داشته باشید انشاءا و زیباترین خاطرات زندگیت در سال نو باشد من هم امسال مددکاری شرکت کرده ام توکل به خدا سعادت آشنایی با وبلاگ جناب عالی نصیب بنده شد. وبلاگ پر محتواییست سپاس گزارم به کلبه ام تشریف بیاورید یا حق

ب ه س

نوروز به شما دوست و آشنای عزیزمان خجسته باد آرزو میکنم امسال برایتان پر از شادکامی و سلامتی باشه[گل]

اسماعیل آزادی

سلام دوست خوب جنوبی من جناب مرادیان زاده سال نو بر شما مبارک و با ارزوی سلامتی برای شما و خانواده تان کاش یک بار که به تهران می ایید موفق به دیار شما می شدم روز به روز زندگیتان به سان هفت سین بوی خوش بهار و زندگی در آن جاری باد

فریده

سلام آقا محمد منم براتون سال و بهاری همراه با شادی و سلامتی آرزومندم هفت سین شما یاد آوری های قشنگی داشت[گل]

ati

درود برشما عیدتان مبارک [گل][گل]

نعیمه

سلام سال نو مبارک.....سالی سرشار از شادی و سلامتی برای شما و خانواده آرزومندم.

الی

نوروز شما هم خجسته و شاد باشد

نعیمه

بیایید برای ظهور مولامون حدیث شریف کسا روهمگی با هم زمزمه کنیم. وعده ی ما ۱۶ فروردین ۹۱ بعد از نماز مغرب و عشا لطفا به دوستان منتظر اطلاع دهید.

فرمولساز

اگر سفر هستید ایشالا که خوش باشید و زود هم برگردید.

فریده

سلام آقا محمد خوبین؟؟؟ امیدوارم تعطیلات خوش گذشته باشه[گل]