مولتیپل میلوما multiple myeloma

ا

امروز صبح یکی از دوستانی که با ایمیل با من در ارتباط بود و اخیرا در باره مادر بیمارش با من مشورت می کرد به من خبر داد که متاسفانه ایشان فوت نموده است.

به هر حال با  این خبر خیلی متاثر و ناراحت وغمگین شدم و برایش گریستم و همدلی نمودم و در تنهاییم برای آرامش روح آن مرحوم دعا کردم.

اطمینان دارم همه اعضای خانواده  و خود بیمار همه  تلاششان را برای سلامتی و بهبودی انجام می دهند ولی این اتفاق ها یک تجربه هم با خودش دارد که در زمان تشخیص قطعی که پزشک انکولوژی آنرا اعلام می کند  سعی کنیم بجای پنهان کردن یا انکار در صدد چاره جویی بر آییم.

حتما با تماس و سوال ازپزشکان متخصص مربوطه و  سایر بیماران قدیمی و سایت های معتبر و کتاب های مفیدو منابع رسمی و شناخته شده  ( و نه هر منبع بی ارزش و منحرف کننده نشریات بی مسئولیت ) در کنار زحمات پزشک معالج با او همکاری نموده و  خودمان هم بیشتر راجع به بیماریمان بدانیم .

  بعنوان کسی که نزدیک 6 سال است با این بیماری کلنجار می روم و درد آشنا هستم با خودم می گویم حتما ماندن این چند روزه ام در این دنیا بدون حکمت نیست و شاید وظایف و تکالیفی داشته ام و دارم که باید بر آن اصرار کنم.

 همان طور که از ابتدای سلامتی نسبی ام در همین جا اعلام آمادگی کرده ام :بیماران مبتلا یا مشکوک و یا هرکس مایل است راجع به بیماری " مولتیپل میلوما " چگونگی و  سیر آن و درمان ها و انواع دارو ها از جمله "زومتا "و "تالیدومید "و ...عوارض و آثار مختلف بر جسم و روح  و کارهای  شیمی درمانی و یا پیوند مغز استخوان و هر چه که مربوط به این نوع  سرطان می شود  بداند می توانند همین جا و یا تلفن و ایمیلی که در زیر می دهم  تماس گرفته و سئوالات خود را مطرح و یا مشورت بگیرند .

خوشبختانه از همان سال 89 تاکنون تقریبا هفته و روزی نیست که فرزندی یا دوستی یا بیماری با من تماس نگیرد و در اینمورد مشورت نگیرد . از این نظر خوشحالم که بسیاری از این موارد علاوه بر ایجاد دوستی توانسته  در حد وسع و اطلاعات محدود خودم بعنوان فردی که مدتهاست با این بیماری سر و کله میزنم بسیاری از ابهامات موجود را که در ذهن بیمار و یا خانواده اش بوده را بر طرف نموده وبه آنها و اطرافیانشان   احساس آرامش بیشتری دهد.

 اینجا بر این امر تاکید و خواهش می نمایم  تا زمانی که هنوز زنده هستم و این بیماری به من اجازه می دهد انجام  این کار نه تنها مزاحمتی برای من نیست  بلکه سعادتی است اگر بتوانم خدمتی کنم وقلبا می گویم برداشتن کمترین بار فکری از دوش هر بیمار یا عزیزی و احساس سلامت و آرامش در او موجب شادی ام  می گردد و از این نظر بسیار شکر گزار خواهم شد. 

 محل سکونت :شاهین شهر اصفهان .

تلفن :            09133085612     

   ایمیل :   mmz_ 1329@yahoo.com

/ 0 نظر / 166 بازدید