پیو ند موفق

 

 چند روز پیش آقای  دکتر و پرستارهاو بقیه کادر درمانی  به اتاقم  امدندو گفتند "پیوندتان مبارک".....این به بدان معنی بود که خوشبختانه سلولهای بنیادی جدید توانسته اند شروع به فعالیت نمایند.

از زمانیکه با شیمی درمانی شدید سلولها به مرز صفر میرسند تا زمانیکه  سلولهای بنیادی سالم را به داخل خون می فرستند و مدت زمانی که این سلولها بتواند در مغز استخوان خود را تثبیت نمایند و ..... و سلولهای تازه شروع به تکثیر و جایگزین  سلولهای معیوب قبلی گردد مسلما بیمار دارای انواع عوارض و سختی ها خواهد شد.

اما وقتی خبردار میشی که خوشبختانه پیوند گرفته است همه سختی ها و دردها یکباره از تنت بیرون میرود.

 اکنون ساعت شش صبح روز یکشنبه دوم آبان ١٣٨٩ است. احساس خوبی دارم.خوشبختانه پیوند بخوبی جواب داده و امروز که شانزده روز از پیوندم میگذرد همه چیز  بخوبی پیش میرود .و مسلما این روند تاحدود سه ماه دیگر به حد طبیعی خواهد رسید.

 سی و سه روز است که در  این اتاق  ایزوله۴*۴وبدور   ار مواهب بیرون گذشت اما اینکه باز هم تجربه میکنی بعد از هر سختی گشایشی خواهد بود طعم زندگی را برایت شیرین تر و خواستنی تر میکند.

یک روز رسد غمی به اندازه کوه
یک روز رسد نشاط به اندازه دشت

 افسانه زندگی چنین است
در سایه کوه باید از دشت گذشت 

در این مدت خانواده ,فامیل دوستان همکاران  و خیلی عزیزان و مهربانهایی که گاهی  حتی اونها را نمی شناختم  با من همراه بودند. دوستانی وقت گذاشتند و پلاکت دادندو یا آماده دادن خون شدند. همه اینهاو بعضی وبلاگ نویس ها همیشه همراه... و ..برایم آرزوی  بهبودی و سلامت کردند که از همه متشکر و سپاسگزارم  اطمینان دارم این آرزوها و دعاهای صادقانه در اغلب لحظات سخت کمک مفیدی برای من بوده است

همسر خوبم در این مدت بطور شبانه روز به تمام امور مربوط رسیدگی میکرد و تا همین الان هم که به تعبیری شروع مراحل بعدی است مدام روحیه دهنده و   راهنمای من بوده است و با تلاش زیاد برای تامین دارو .غذا شستن هر روز لباسها مراجعه به ادارات و مراکز پزشکی و......یار و رفیق من بوده است که در همین جا دستش را میبوسم و برایش بهترین ها را آرزو میکنم.

متاسفانه سرطان یک بیماری فردی نیست بلکه همه خانواده را در گیر میکند. امروز   "سونامی سرطان "در بسیاری از خانواده ها و  فامیل ها به شکلی خود نمایی می نماید اما درمقابل نکته مسرت بخش اینکه   بسیاری از انواع سرطان ها بخصوص در سنین جوانتر  با داروهای و تکنولوژی های نوین پزشکی و از جمله پیوند سلول های بنیادی  با در صد خیلی بالا قابل درمان شده اند و یا بطور موثری در کیفیت بهتر زندگی فرد مفید است.

در این مدت تجربه های نسبتا خوبی  را بطور عملی به دست آورده ام  که اگر فردی  به این اطلاعات نیازمند باشد   برایم پیام بفرستد در  حد اندوخته ای که دارم درخدمت خواهم بود.

نکته دیگر اینکه بعد از مرخص شدن از بیمارستان امکان دارد مدتی دسترسی من به اینترنت قطع شود واین مربوط به این  که من چه زمانی راه و چاه وصل به  اینترنت در تهران را یاد بگیرم.در مدت بودن در بیمارستان خوشبختانه خطی به من دادند اما بیرو ن از اینجا را نمیدانم چطور خواهد شد.

 

امیدوارم همیشه در سلامتی و شادی باشید و با قدر دانستن لحظات زندگی هر آنچه دوست دارید به دست بیاورید

/ 7 نظر / 10 بازدید
مهرناز صمیمی

مدتی پیش می خواستم برایتان پیامی بگذارم و از توجهتان به بلاگم تشکر کنم که فرصت نشد. بلاگتان را دیده ام و پستهایی را از آن خوانده ام. خوب می نویسید و مطالبتان هم محتوای جذابی دارند. از این که لطف کردید و وقت گذاشتید تا به بلاگ من سربزنید و مطالبی را آنجا بخوانید خیلی خوشحال و ممنونم . از پیام ارزشمند تان هم درمورد شیوه نگار ش مطالب همینطور. با تمام وجود و از ته قلبم آرزو می کنم که تندرستی تان را به زودی و به طور کامل بازیابید. شاد باشید.

سهيلا

از خوشحالی شما، ما هم خوشحاليم.به اميد ديدار

رضا

محمد آقای گل سلام، از کودکی عادت داشتم که اخبار درمان و سلامتی مرا خوشحال می کرد و به وجد می آورد. محمد جان این قانون طبیعته که دشت های سرسبز نشاط و لطافت، همواره کوه های غم را به زیر میکشند و در خود حل می کنند. خوشحالم از اینکه حالتان بهبود یافته است. واقعا درست می فرمائید، بیماری های چالش بر انگیز، همواره دردش در میان فامیل هم سرشکن می شود. برایتان همواره آرزوی بهبودی بیشتر و سلامتی می کنم. بدون شک،پس از عبور از این تنگنا، از سلامت و نشاط لذت چند برابر خواهید برد. شاد باشی

خط رنگی

سلام روز تان بخیر بسیار خوشحالم که پیوند موفقیت امیز بوده و نتایج عالی داشته است . مشکلاتی که داشته اید سخت و طاقت فرسا ولی برای شما که همه مسایل را بررسی کرده و نگاه مثبت و امیدوار دارید ساده می نماید . بهبودی کامل و فعالیت دوباره تان را بیصبرانه مشتاق و ارزومندم . همه اوقات به ارامش

علی باجول

سلام خیلی خوشحالم شاید به اندازه نزدیکترین افراد به شما به امید دیدار منتظر آینده های روشن می مانم

نینا شفیعی

دوست گرامی مهربان متاسف هستم که مدتی گرفتار بودم به شما سر نزدماگر می دانستم تهران بودم خدمت میرسیدم خدا را سپاس که جواب مثبت گرفتید وچه سعادتی که همسر مهربان شما کنارتان بود وشما هم قدر دانی کردید چهار شنبه ها من کلاس نیایش وقران دارم برایتان دعای توسل نذر کرده ومیخوانم دعا دست جمعی زودتر بعرش میرسد خوشحالم از سلامتی شما خدمت خانم محترمتان سلام بنده را ابلاغ بفرمائید بامید روزهای خوب

خانه پدر

از ابتدا که با شما آشنا شدم شخصیت قوی و مثبت شما را تحسین می کردم . این روزها و دراین بحران سلامتی که گذراست و انشالله بزودی رفع کسالت خواهد شد، مقاومت و روحیه عالی شما را بیشتر از پیش تحسین می کنم . همانطور که میدانید درمبارزه بدن برای سلامتی بیشترین سهم را روحیه و امید دارد که درشما بسیار عالیست. منتظر خبرهای خوبتان هستیم.